czwartek, 23 kwietnia 2015

Ekulturalni - T®op 10 książek - co trafiło do Gdyni?

Dziś Światowy Dzień Książki! Chcę przedstawić, jakich książek będziecie szukać w sobotę w Gdyni. Chowam jednym miejscu, a pakiet jest różnorodny.

- GDZIE JESTEŚMY nasz zespół, nasza opowieść - One Direction
Wyjątkowa relacja członków zespołu 1D – w pięciu rozdziałach każdy z chłopaków opowiada dalsze losy zespołu od początku 2012 roku: trasę koncertowa TMH, zdjęcia do filmu This is Us oraz liczne spotkania z fanami. Książka zakończona ekskluzywnym wywiadem z całym zespołem.

Książka zawiera liczne, dotąd niepublikowane zdjęcia zespołu.


Za przekazanie książki dziękuję Wydawnictwu Feeria

- Przesyłka znad Bosforu - Janusz Grabowski

Miejsce zbrodni: miasto, w którym łatwo się zatracić.

Znana z poprzedniej książki autora "Wiadomość ze Sztokholmu" nadkomisarz Ewa Wichert, uparta Kaszubka, tym razem podąża tropem zbrodni nie tylko po zakamarkach Gdyni i okolic, ale dociera także nad egzotyczny Bosfor. W gorącej atmosferze Stambułu spróbuje rozwiązać zagadkę śmierci jednego z dyrektorów Wejherowskiej Fabryki Wódek.

Janusz Grabowski - urodzony w Gdańsku, mieszka w Sztokholmie i na Wyspach Alandzkich. W Trójmieście ukończył Topolówkę i studiował na Politechnice Gdańskiej. W Szwecji robił prawie wszystko: mył okna, prowadził restauracje, był kelnerem księżniczek na przyjęciach noblowskich. Studiował na Uniwersytecie Sztokholmskim i na Handelshögskolan. Został również wyróżniony dyplomem Szwedzkiej Akademii Gastronomicznej. Pracując na promach zaczynał swoją karierę jako kelner, aby awansować na szefa obsługi pasażerskiej całej floty. Katastrofa ,,Estonii” odsunęła go jednak od morza na prawie dwadzieścia lat. Prowadząc znaną markę Absolut Vodka w Europie Centralnej, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i byłym Związku Radzieckim, zwiedził prawie cały świat. Ostatnio powrócił do ukochanego morza i jest wiceprezesem jednego z największych armatorów pasażerskich w Skandynawii.

Za przekazanie książki dziękuję Wydawnictwu Oskar

- Skonsumowana - David Cronenberg

Nathan i Naomi to para niezależnych reporterów, znakomicie prosperujących dzięki żądnym sensacji mediom nowej ery. Łączy ich obsesja – na punkcie estetyki oraz... aparatów fotograficznych. Są kochankami, lecz to nie przeszkadza im ze sobą konkurować. Niczym współcześni nomadzi przemierzają świat w pogoni za sensacją i przejawami ludzkiej nieprawości, spotykając się ze sobą jedynie w przylotniskowych hotelach i oknach komunikatorów internetowych.

Uwagę Naomi przykuwają doniesienia na temat Célestine i Aristide’a, małżeństwa filozofów i libertynów. Okaleczone zwłoki Célestine znaleziono w jej paryskim mieszkaniu. Aristide zniknął bez śladu. Policja podejrzewa, że to on zabił żonę, a następnie zjadł niektóre części jej ciała. Naomi, wspierana przez ekscentrycznego studenta Blomqvista, wyrusza na poszukiwanie oprawcy. Zgłębiając coraz wnikliwiej losy dwojga filozofów, dziennikarka odkrywa niepokojące szczegóły ich życia seksualnego, w które – oprócz wielu innych osób – uwikłany był także Blomqvist. Czy zatem Naomi może mu ufać?

"Skonsumowana" to przebogata, szokująca, zacierająca granice między realizmem a fantazją powieść jednego z czołowych twórców światowego kina.


Za przekazanie książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.


Obserwujcie stronę wydarzenia - wkrótce pierwszy trop!