środa, 4 maja 2016

OkoLica Strachu #1


Autor: Wojciech Chmielarz, Marek Stelar, Kazimierz Kyrcz, Mariusz "Orzeł" Wojteczek, Wojciech Gunia, Juliusz Wojciechowicz, Krzysztof Ceran, Piotr Borlik, Piotr Borowiec, Norbert Góra, Sebastian Sokołowski, Krzysztof Azarewicz, Filip Szyszko, Krzysztof "Korsarz" Biliński, Simon Zack, Magdalena Paluch
Tytuł: OkoLica Strachu
Wydawnictwo: Okiem Na Horror
ISBN:
liczba stron: 112
Pierwszy taki magazyn poświęcony w całości grozie, horrorowi i kryminałom. Dzieło bloga Okiem Na Horror, pełne pasji, ale bynajmniej nie chaotyczne - dopracowane, rzetelne tekstowo, piekielnie wciągające.

OLS chwilę odleżał na półce, aż nie chcąc sięgać po nic obszernego dałem się porwać kartom ukrytym pod intrygującą okładką Darka Kocurka.
Już od pierwszych stron lektura porywa - Marek Stelar potrafi zaskoczyć pomysłem, Wojciech Chmielarz w zupełnie innej, acz równie ciekawej odsłonie (czekam na dalszy ciąg!), potworne opowiadanie Wojteczka, filozoficzna Droga Guni, okrutny i przewrotny Układ Wojciechowicza, tchnące HPLem, ale w nowej szacie, opowiadanie Cerana i przedziwna, groźna Konstanca Borlika - wszystko to czytamy z zapartym tchem, co chwila oddychając głębiej z zaskoczenia.
Mamy tu tez mroczną poezję Norberta Góry, wywiad z nietuzinkowym Krzysztofem Azarewiczem i solidną dawkę publicystyki - zaglądamy za drzwi prosektorium, dowiadujemy się co wspólnego mają pociągi i groza, jest też wspaniały naukowy tekst Bilińskiego o powieści okultystycznej, Piotr Borowiec pisze o Londynie w klasycznej literaturze grozy, Simon Zack daje do myślenia pisząc o opętaniach, a Magdalena Paluch i Mariusz Wojteczek rzucają okiem na pisarzy grozy i środowisko czytelnicze.
Wszystko to upakowane na 112 stronach w świetnym formacie przywodzącym na myśl "Coś Na Progu", czarno-białe, dopracowane graficznie. Smakowity kąsek dla spragnionych zarówno opowiadań, jak i wiedzy teoretyczno - literackiej. Z niecierpliwością czekam na drugi numer!